Radiofrekwencja MikroigłowaSkóry

Kategoria zabiegu:
Wiotka skóra
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kategoria zabiegu:
Wiotka skóra
informacjePodstawowe informacje
Przygotowanie do zabiegu:na 4 tygodnie przed procedurą należy unikać opalania, stosować krem z filtrem UV i przerwać stosowanie retinoidów (retinolu)
Czas trwania zabiegu:ok. 30 minut
Znieczulenie:schłodzenie skóry lub znieczulenie miejscowe
Okres rekonwalescencji:1 dzień
Widoczność efektów:po 3-4 tygodniach

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda dermatologiczna, która wykorzystuje energię radiofalową w połączeniu z mikroigłami do poprawy kondycji skóry. Jednoczesne mikronakłuwanie frakcyjne i podgrzewaniu skóry za pomocą precyzyjnie kontrolowanej fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, pozwala na niemal natychmiastową poprawę elastyczności skóry, redukcję zamaszek, linii mimicznych oraz pozbycie się blizn i przebarwień.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej utrzymują się przez długi czas, ponieważ zachodzi proces naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na:

Redukcję rozszerzonych porów

Redukcję drobnych zmarszczek

Poprawę jędrności i elastyczności skóry

Ujędrnienie skóry na powiece górnej i dolnej

Niwelowanie drobnych blizn potrądzikowych

Pogrubienie i poprawę wyglądu i jakości skóry

Sposób działania

Radiofrekwencja mikoigłowa to zabieg liftingujący i ujędrniający, który wykorzystuje delikatne igły, nakłuwające skórę na głębokość między 0.5 mm a 3.5 mm w skórę. Podczas tego procesu emitowana jest fala radiowa, która nagrzewa tkankę wokół igieł, bez ryzyka poparzeń czy przegrzania skóry. Efektem tego procesu jest stymulacja naturalnego procesu regeneracji oraz tworzenie nowych struktur kolagenowych.

Długotrwałe efekty

zabieg pobudza proces naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze

Krótki okres rekonwalescencji

Po zabiegu pacjenci mogą szybko wrócić do codziennych obowiązków.

Szybkie efekty

Rezultaty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu

Dostępność

Radiofrekwencję mikoigłową można przeprowadzać przez cały rok.

Odczucia podczas zabiegu

W trakcie samej procedury może wystąpić krótkotrwały dyskomfort, jak mrowienie, lekkie pieczenie lub odczucie igieł (delikatne ukłucia lub drapanie), jednak większość naszych Pacjentów toleruje te odczucia bez większych problemów. Na życzenie Pacjenta, w ramach procedury, nakładamy znieczulenie miejscowe.

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu nasi Pacjenci otrzymują dokładne wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji, które pomagają zwiększyć efektywność zabiegu i przyspieszają proces regeneracji. Jednym z ważnych elementów jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, basenu i sauny przez 24 h po zabiegu oraz stosowanie filtru przeciwsłonecznego SPF 50+ na skórę w celu ochrony przed promieniowaniem UV.

Czas rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być subtelnie zaczerwieniona, jednak rumień ten powinien zniknąć po ok 3 godzinach. W niektórych przypadkach pacjenci nie doświadczają widocznego podrażnienia skóry i już na drugi dzień mogą wrócić do codziennych zajęć. Intensywność podrażnienia skóry po zabiegu może się różnić, utrzymując się od 1 do 3 dni, jednak nie wyklucza to pacjenta z normalnego życia.

Szybkość widocznych efektów

Pierwsze efekty po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są 3-4 tygodnie po zabiegu, jednak w niektórych przypadkach, dla uzyskania pożądanego efektu warto powtórzyć procedurę 2-3 razy.

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w naszym gabinecie?

1Konsultacja:

Zanim wykonamy zabieg, zaprosimy Cię na konsultację, podczas której porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, zbadamy stan Twojej skóry i powiemy Ci jakich efektów po zabiegu możesz się spodziewać. Przygotujemy plan terapii, w którym, oprócz zaleceń dot. samych zabiegów, otrzymasz od także rekomendacje dotyczące kosmetyków i zasad pielęgnacji, które podniosą skuteczność zabiegu.

2 Przygotowanie skóry do zabiegu:

zalecamy, aby nasi Pacjenci zrezygnowali z basenu, sauny i solarium na co najmniej 2 doby przed planowanym zabiegiem (w przypadku osób ze skłonnością do opryszczki wydłużamy ten czas do 7 dni).

3 Znieczulenie:

przed rozpoczęciem zabiegu wykonujemy demakijaż oraz nakładamy krem znieczulający (znieczulenie miejscowe). Następnie zmywamy znieczulenie i dezynfekujemy skórę.

4 Zabieg:

w zależności od okolicy ciała, problemu, który Pacjent chce rozwiązać oraz kondycji jego skóry, indywidualnie dobieramy parametry urządzenia (poziom energii) oraz rodzaj głowicy i igieł oraz głębokość nakłuć.

5 Czas trwania:

Zabieg trwa zazwyczaj od 30 – 60 minut, w zależności od obszaru leczonej skóry i głębokości nakłuć.

6 Okres rekonwalescencji:

2-3 h opuchlizny i zaczernienia bezpośrednio po zabiegu, 1-3 dni podrażniania skóry w miejscu zabiegu, co jednak nie wyklucza Pacjenta z normalnego życia.

Chcesz
dołączyć do
Programu Lojalnościowego?