Laser ablacyjny

Kategoria zabiegu:
Zmarszczki i blizny
Data publikacji: 7 listopada, 2023
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kategoria zabiegu:
Zmarszczki i blizny
informacjePodstawowe informacje
Przygotowanie do zabiegu: – na kilka tygodni przed procedurą należy unikać opalania, stosować krem z filtrem UV i przerwać stosowanie retinoidów (retinolu)

– na kilka dni przed zabiegiem należy spożywać dużo wody

Czas trwania zabiegu: do 60 minut
Znieczulenie: schłodzenie skóry lub znieczulenie miejscowe
Okres rekonwalescencji: kilka – kilkanaście dni
Widoczność efektów: pierwsze efekty widoczne są w przeciągu tygodnia, pełne efekty pacjenci widzą po kilku tygodniach od zabiegu

Laser ablacyjny CO2 to sprawdzona technologia powszechnie stosowana w medycynie estetycznej i dermatologii, która polega na usunięciu lub odparowaniu cienkich warstw tkanki przy użyciu wiązki lasera.

W naszym gabinecie zabieg rekomendujemy Pacjentom, którzy chcą długotrwale poprawić wygląd i kondycję swojej skóry oraz skutecznie zredukować problemy skórne, takie jak:

Zmarszczki mimiczne na twarzy, zmarszczki szyi i dekolcie.

Blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, po trądziku.

Zmiany skórne, np.: brodawki, znamiona, pieprzyki i inne.

Nierównomierny koloryt skóry

Wiotczejąca skóra: zabieg laserem ablacyjnym poprawia ogólny wygląd skóry zmniejszając widoczność porów, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do odmłodzenia skóry.

Sposób działania

Laser emituje wiązkę światła o długości fali w zakresie dalekiej podczerwieni, która jest wchłaniana przez wodę znajdującą się w komórkach. Powoduje to kontrolowane odparowanie lub usunięcie warstw skóry, jednocześnie stymulując procesy naprawcze i produkcję kolagenu, co prowadzi do odmłodzenia skóry.

Odczucia podczas zabiegu

Zabieg laserem ablacyjnym CO2 może być nieco bolesny, dlatego dla komfortu i poczucia bezpieczeństwa naszych Pacjentów zawsze stosujemy znieczulenie miejscowe skóry , które niweluje nieprzyjemne doznania.

Szybkość widocznych efektów

Efekty zabiegu laserem ablacyjnym CO2 zaczynają być widoczne stopniowo, choć pierwsze zmiany nasi Pacjenci dostrzegają najczęściej od razu po zabiegu.

Początkowo skóra jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona, ale po ustąpieniu tych objawów, pacjent zauważa poprawę w jakości skóry, a pełne rezultaty, takie jak redukcja zmarszczek, usuwanie przebarwień czy wygładzenie blizn, widoczne są po kilku tygodniach, gdy skóra zagoi się i zregeneruje.

Częstotliwość zabiegów

Konieczność powtarzania zabiegów zależy od oczekiwań pacjenta oraz od stanu jego skóry. W niektórych przypadkach wystarczy pojedyncza procedura, aby uzyskać pożądane efekty, ale w innych może być konieczne seria zabiegów rozłożonych w czasie, aby uzyskać optymalne rezultaty.

W naszym gabinecie każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie, dlatego przed decyzją o zastosowaniu lasera ablacyjnego CO2 konieczna jest konsultacja, po której przygotowany zostaje plan terapii z liczbą rekomendowanych zabiegów.

Bezpieczeństwo i okres rekonwalescencji

Precyzyjne działanie lasera CO2 w połączeniu z doświadczeniem lekarza wykonującego zabieg, obniża ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek do minimum. Czas rekonwalescencji po ablacji laserem CO2 jest stosunkowo krótki. Nasi Pacjenci wracają do codziennych aktywności po kilku dniach, a efekty zabiegu są widoczne już po kilku tygodniach

Jak przebiega zabieg laserem ablacyjnym CO2 w naszym gabinecie?

1Konsultacja:

Zanim wykonamy zabieg, zaprosimy Cię na konsultację, podczas której porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, zbadamy stan Twojej skóry i powiemy Ci jakich efektów po zabiegu możesz się spodziewać.

Przygotujemy plan terapii, w którym, oprócz zaleceń dot. samych zabiegów, otrzymasz od także rekomendacje dotyczące kosmetyków i zasad pielęgnacji, które podniosą skuteczność zabiegu

2 Przygotowanie skóry do zabiegu:

Zabieg laserem CO2 uszkadza naskórek, dlatego bardzo ważne jest, aby nasi Pacjenci na kilka tygodni przed procedurą unikali opalania, stosowali krem z filtrem UV i przerwali stosowanie retinoidów lub innych drażniących substancji (dokładne wskazania i zalecenia podajemy podczas konsultacji kwalifikującej Pacjenta na zabieg).

3 Znieczulenie:

Przed rozpoczęciem zabiegu znieczulamy miejscowo lub chłodzimy skórę, aby zminimalizować dyskomfort i ból związany z procedurą.

4 Zabieg:

Podczas procedury laserem ablacyjnym CO2 działamy precyzyjną wiąską lasera na wybraną część twarzy lub ciała, usuwając uszkodzoną skórę i stymulując proces gojenia.

5 Czas trwania:

Zabieg trwa zazwyczaj od kilku do 30 minut w zależności od obszaru leczonej skóry i głębokości, do jakiej chcemy dotrzeć energią lasera.

6 Okres rekonwalescencji:

Po zabiegu skóra będzie opuchnięta i zaczerwieniona, co może trwać od kilku dni do kilkunastu dni, ale już po kilku dniach nasi Pacjenci wracają do codziennych aktywności. W okresie rekonwalescencji zalecamy naszym Pacjentom stosowanie wskazanych kosmetyków, unikanie słońca i dbanie o skórę zgodnie z zaleceniami.

We wczesnym okresie pozabiegowym niewskazane jest stosowanie kosmetyków barwiących.

Masz pytania lub
chcesz umówić wizytę?